Dlaczego w biurze nie powinniśmy montować wykładzin domowych?

Nie zawsze miła w dotyku i przyjemna dla oka wykładzina, którą z chęcią zamontujemy w swoim salonie, jest czymś, co sprawdzi się w biurze.

Urządzając nowe biuro, czy remontując to, w którym pracujemy już od jakiegoś czasu, często sugerujemy się nie tylko wyglądem nowego wyposażenia, ale także jego ceną. Przy wyborze wykładziny do naszego biura nie możemy pozwolić sobie na to, aby cena była czynnikiem decydującym o zakupie. 

Wielu klientów przez wzgląd na cenę niższą niż ta, którą otrzymujemy na wykładziny biurowe, decyduje się na zainstalowanie w swoim biurze tzw. „domówki”. Warto jednak pamiętać, że często takie działanie okazuje się fałszywą oszczędnością.  Dlaczego? Ponieważ wykładziny domowe nie są przystosowane do tak dużego natężenia ruchu, jak ten panujący w biurach. Ponadto, nie są to produkty odporne na ścieranie, a co za tym idzie, bardzo szybko tracą sprężystość i kolor pod naciskiem obuwia czy kółek od krzeseł biurowych. W efekcie końcowym, zainstalowaną w biurze „domówkę” po roku trzeba znowu wymieniać, ponieważ nie wygląda już estetycznie. Wykładzina biurowa daje nam nie tylko wieloletnią gwarancję spokoju, od stresującego wydarzenia jakim jest kolejny remont, ale ze względu na swoje właściwości, podnosi także bezpieczeństwo nasze i naszych pracowników.

Wykładzina do biura posiada niezbędne atesty dotyczące antypoślizgowości czy trudnopalności, które zapewniają nam bezpieczeństwo nie tylko na co dzień, ale także w ekstremalnych sytuacjach, jak np. pożar.  

Tak jak na wielogodzinną wspinaczkę górską nie wybierzemy się w ukochanych szpilkach, tak w biurze nie powinniśmy instalować wykładziny domowej, która jak sama nazwa mówi - przeznaczona jest do zadań mniej bojowych.

 

Masz pytania?

Masz pytania?
Jacek Rosa
Account Manager

* - pola wymagane