Wybór wykładziny ze względu na funkcję pomieszczenia

Podłogi w biurach i instytucjach to nie tylko powierzchnie ogólnobiurowe. Wybierając wykładziny biurowe należy pamiętać o dostosowaniu odpowiedniej wykładziny do konkretnego pomieszczenia. Dobrze dobrana wykładzina odgrywa jedną z najważniejszych ról w tworzeniu odpowiedniego charakteru wnętrza. Należy pamiętać, że to właśnie podłoga jest najbardziej eksploatowana w biurze, a zatem trzeba zadbać o to by stała się wizytówką obiektu. Decydując się na wykładzinę należy zwrócić uwagę na to w jakim miejscu ona będzie użytkowana, a także należy określić natężenie ruchu oraz możliwości jej konserwacji. Każde pomieszczenie biurowe wymaga zastosowania innego rodzaju materiału.

 

 

Recepcja

Recepcja

Recepcja jest miejscem „pierwszego kontaktu" klienta z danym biurem czy urzędem. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to właśnie wygląd tego miejsca decyduje o tym czy jesteśmy w stanie danej instytucji czy firmie. Dlatego tak ważne jest, aby każdy detal wystroju recepcji, od podłogi aż po sufit, był estetyczny.

Czytaj więcej...

Sale konferencyjne

Sale konferencyjne

Sala konferencyjna jest miejscem, w którym odbywają się ważne spotkania zarówno biznesowe, jak i robocze. Jest miejscem, w którym zapadają ważne decyzje oraz odbywają się szkolenia, a zatem wykładzina w tym miejscu musi zapewnić komfort akustyczny.

Czytaj więcej...

Gabinet prezesa

Gabinet prezesa

Prezes jest najważniejszą osobą w firmie. Powszechnie wiadomo, że zadowolony szef, to również zadowoleni pracownicy, warto więc zapewnić mu komfort i wygodę pracy.  

Czytaj więcej...

Stanowiska pracy

Stanowiska pracy

Praca wykonywana w dobrych warunkach jest pracą znacznie wydajniejszą i sprawiającą więcej satysfakcji. Wykładzina zainstalowana w tym miejscu powinna ponadto być odporna na zniszczenie przez krzesła na kółkach oraz być łatwa w utrzymaniu. 

Poznaj nas

Korytarze

Korytarze

Na firmowym korytarzu zazwyczaj panuje ciągły ruch. Tu krzyżują się wszystkie codzienne „trasy” pracowników. Dlatego ruch na korytarzach może być nawet kilkunastokrotnie większy niż w innych pomieszczeniach. Tak więc wykładzina biurowa powinna być tu trwała oraz odporna na wycieranie się i zabrudzenia.

Czytaj więcej...

Pomieszczenia zaplecza socjalnego

Pomieszczenia zaplecza socjalnego

W pomieszczeniach zamkniętych lub o przeznaczeniu wewnętrznym prestiż nie ma już tak dużego znaczenia. Liczą się względy funkcjonalne jak trwałość i łatwość utrzymania w czystości oraz redukcja kosztów wykładziny.

Czytaj więcej...

Masz pytania?

Masz pytania?
Jacek Rosa
Account Manager

* - pola wymagane